Pružinové rolety pro střešní okna ESPIRAL

POLOHOVATELNÁ, PŘIZPŮSOBIVÁ, PRAKTICKÁ

Pružinová roleta pro střešní okna ESPIRAL

Stále silnější obliba půdních vestaveb nás přiměla vyvinout roletu, která je svou konstrukcí a stínicími vlastnostmi primárně určena pro střešní okna. Součástí rolety pro střešní okna je kovová lišta umožňující fixaci do bočních háčků. Tyto háčky umožňují zastavit roletu ve dvou základních polohách a regulovat tak intenzitu světla přicházejícího zvenčí. Jednou z nejdůležitějších vlastností tohoto výrobku je, že rovnoměrně tlumí sluneční paprsky a významnou měrou tak zabraňuje přehřívání interiérů. Roleta pro střešní okna je konstruována tak, že látka má stálý tah a nedochází tedy k jejímu prověšování. Rozměry této rolety jsou závislé na parametrech střešního okna, obecně však platí, že maximální šířka je 140 cm a výška 180 cm.

VHODNÉ TEXTILIE K VÝROBĚ:

Vybírejte z naší standardní nabídky.

NÁVOD NA ZAMĚŘENÍ:

Aby roleta byla plně funkční, je třeba, aby byla  přesně změřena světlost mezi rámem okna (viz. nákres). Výrobce nebo dodavatel rolety si již sám odečítá potřebné údaje nutné pro výrobu. Pokud to bude možné, uvádějte i výrobce střešního okna, popř. typ okna.

1. Zaměřte světlost mezi rámem 3 cm od skla (v případě standardních plastových nosičů)
2. Zaměřte i výšku opět mezi rámem

Pružinové rolety ESPIRAL - nákres

Návod na montáž

Po obdržení rolety zkontrolujte, zda balení obsahuje veškeré příslušenství, které je přibaleno zvlášť v přiloženém plastovém sáčku (nosiče podle objednávky plastové, kovové, 2 páry háčků, plastová klička, hřebíčky). Nosiče přitiskněte do horního rohu rámu okna tak, aby se dotýkaly skla, a připevněte přiloženými hřebíčky.

Za pomoci plastové kličky natočte pružinu. Pokud uchopíte roletu pravou rukou, plochý čep je na levé straně a levou rukou předepnete pružinu v počtu 6 - 8 otáček směrem k sobě (ve směru hodinových ručiček, tzn. jako byste chtěli látku navinout na samotoč) a vložte do upevněných držáků. Pak kličku vytáhněte.
Připevněte boční plastové háčky ke spodní straně rámu tak, aby šla do háčků zasunout spodní lišta rolety (nejvhodnější je umístění co nejblíže ke sklu). Další pár háčků umístěte dle potřeby, pouze dbejte, aby háčky byly ve stejné úrovni od spodního okraje okenního rámu. Při montáži důsledně dbejte na to, aby roleta byla namontována rovnoběžně s horní hranou okna. 

POZOR: Roleta musí být přimontována ve vodorovné poloze.

Návod na použití

Roletu ovládáte pomocí plastového madla. Roletu stáhněte a aretujte ji za plastové háčky.

Návod na údržbu

Čištění výrobku se provádí vlhkou houbou nebo vertikálním luxováním. Nepoužívejte chemické prostředky, tuky, ostré předměty apod.

Podívejte se na také na předokenní rolety. Jedná se o moderní řešení stínění se spoustou výhod.

Rychlý kontakt

HOPA PLZEŇ s.r.o.
Písecká 19
326 01 PLZEŇ

tel.: 377 237 239
fax: 377 223 880

» všechny kontakty

Otevírací doba

Pondělí8.30 - 17.00
Úterý8.30 - 17.00
Středa8.30 - 18.00
Čtvrtek8.30 - 17.00
Pátek8.30 - 17.00
Sobotadle domluvy
Nedělezavřeno

Napište nám

Hledáte něco konkrétníko?

© Všechna práva vyhrazena HOPA PLZEŇ s.r.o. - předokenní rolety, vrata, skříně, Spolupráce

facebook google plus youtube tvorba webových stránek Plzeň